Kategoriler
Bakliyat

Kinoa

Bafra kinoa neredeyse tüm vitaminleri (A, B, C, D, E, K) içerdiği gibi yüksek oranda protein de sağlıyor. Kinoanın içeriğindeki yüksek miktardaki bitkisel protein, onu iyi bir vejetaryen besini yaparken, yüksek protein ve lif içeriği ile tokluğu, kan şekerini ve kaloriyi kontrol altında tutarak diyet listelerinde kendine yer buluyor. Glütensiz diyet uygulayanlar ve çölyak hastaları için de kinoa çok iyi bir besin kaynağıdır. B2 açısından zengin olması, yüksek enerji sağlarken, demir bakımından zengin olması, beyin sağlığına yardımcı oluyor. İçeriğindeki magnezyum ve manganez ile damarları rahatlamasına yardımcı olurken, enerji üretimi esnasında meydana gelen hücre hasarları da minimuma indirilmiş oluyor. Bunun yanı sıra düzenli kinoa tüketmek, kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor.

Bafra kinoayı 750 gramlık şeffaf ambalajlarda Kıbrıs marketlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca otel ve restoranlara toplu teslimat yapılmaktadır.

Kategoriler
Bakliyat

Patlayan Darı

Bafra Patlayana Darı, tam olarak bir vitamin deposudur. B1, B3, B5 ve C vitaminlerini bol miktarda içerir. Ayrıca zengin lif ve fosfor ve magnezyumun kaynağıdır.

Kategoriler
Bakliyat

Barbunya

Bafra Bakliyat ailesinin yeni üyelerinden barbunya protein, lif ve karbonhidrat içeriği ile sıcak yemeklerin ve zeytinyağlıların vazgeçilmezi, vitamin ve mineral zenginliği ile sağlıklı beslenme listelerinin müdavimidir.

Flavonoidler ve polifenoller dahil zengin antioksidan içeriği ile de hastalıkların önlenmesinden etkin bir rolü vardır. Ayrıca yarattığı tokluk hissi sayesinde, kilo kontrolünde ve kilo vermede iyi bir yardımcıdır.

Kıbrıs marketleri, restoranları ve otelleri için 800 gramlık ambalajlarda ve istenilen miktarda teslimat yapılmaktadır.

Kategoriler
Golifalık

Golifalık

Bafra Golifalık Buğday
Kıbrıslının köklü geleneklerinden golifayı yapmak için yılın 365 günü marketinizde bulabileceğiniz halis Kıbrıs buğdayı.

Yeni yılın ilk tatlısı Meşhur Kıbrıs Golifa tarifi. Golifa nasıl yapılır, öğrenmek için tıklayın

Kategoriler
Herselik

Herselik

Bafra Herselik Buğday
Buğdayın değirmende suyla dövülerek kabuğunun soyulması sonucunda elde edilir. Bafra Herselik Buğday, herse yapmak için özenle hazırlanmıştır. 800 g. Paketler halinde Kıbrıs marketlerinden temin edilebilir.

Geleneksel Kıbrıs yemeği herse nasıl yapılır? Herse tarifi için aşağıya tıklayın

Kategoriler
Tarhanalık

Tarhanalık

Bafra Tarhanalık Buğday
Geleneksel Kıbrıs tarhanası yapmak için özenle yetiştirilen buğdayın kırılması ile elde edilir. 2.5 kg ve 5 kg paketler halinde tüketime sunulmaktadır.

Beyaz ve sert buğdayın değirmende dövülerek kabuğunun soyulması ve kırılması elde edilen Bafra Tarhanalık Buğday, geleneksel Kıbrıs Köy Tarhanası, yoğurtlu çorba ve yayla çorbası yapımında kullanılır.

Kıbrıs’ta en lezzetli tarhanalar Bafra Tarhanalık buğday ile yapılır.

Kategoriler
Mercimek

Mercimek

Bafra Kırmızı Mercimek
Kırmızı mercimek baklagiller ailesinin en çok demir içeren üyelerinden biridir. Yüksek protein değeriyle iyi bir besin ve enerji kaynağıdır. İçerdiği lif, potasyum, demir ve folik asitler ile özellikle sindirim sistemi, anemi ve tansiyona iyi gelmektedir. Kıbrıs marketlerinde 800 gramlık ambalajlarda Bafra kırmızı mercimeği bulabilirsiniz. Kıbrıs otel ve restoranları için toplu kırmızı mercimek teslimatı da yapılmaktadır.

Bafra Yeşil Mercimek

Yeşil mercimek baklagiller ailesinin Lens esculenta moench bitkilerinin kurutulmuş taneleridir.
Kandaki kötü kolesterolü düşürerek kalp krizi ihtimalini azaltabilmektedir. Yüksek oranda lif içeriği ile şeker hastaları için de uygun ve değerli bir besindir. Yüksek lif içeriği aynı zamanda kalın bağırsakların çalışma düzenine katkıda bulunur.
Yeşil mercimek içerdiği yüksek orandaki demir ve folik asit sayesinde kansızlığı önlemeye yardımcı olur. Zengin potasyum içeriği ile de yüksek tansiyonu düşürücü etki yaptığı bilinmektedir.

Kıbrıs marketlerinde 800 gramlık ambalajlarda Bafra kırmızı mercimeği bulabilirsiniz. Kıbrıs otel ve restoranları için toplu kırmızı mercimek teslimatı da yapılmaktadır.

Bafra Sarı Mercimek

Bafra mercimek ailesinin bir diğer üyesi sarı mercimek, Kıbrıs marketlerinde 800 gramlık ambalajlarda beğeninize sunulmaktadır. Ayrıca  Kıbrıs otel ve restoranları için toplu kırmızı mercimek teslimatı da yapılmaktadır.

Kategoriler
Nohut

Nohut

Bafra Nohut & Kırık Nohut
Kış sofralarının müdavimi Bafra nohut yeterince iri ve erken kaynayan bir özelliğe sahip.

Bafra nohut ve kırık nohutlarını 800 gramlık ambalajlarda Kıbrıs marketlerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca otel ve restoranlara toplu teslimat yapılmaktadır. Bafra Nohutları, 8 mm, 10 mm ve 12 mm boyutlarında üç çeşit olarak sofralarınıza gelir.

Kategoriler
Bakla

Bakla

Bafra İç Bakla
Bakla, baklagiller ailesinin yüksek protein içeren bir üyesidir. Sindirimi kolaydır. İçerdiği yüksek miktarda lif oranı ile sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır ve kötü kolesterol ile kan şekerini düzene sokmasıyla da ünlüdür.

Bafra İç Bakla 800 gramlık ambalajlarda Kıbrıs marketlerinden temin edilebilir.

Bafra Kabuklu Bakla

Bafra Kabuklu Bakla 750 gramlık şeffaf ambalajlarda, Bafra kalitesiyle Kıbrıs’ın her köşesine ulaşıyor.

Kategoriler
Pirinç

Pirinç

Bafra Pirinç
Pirinç ılık suda yetişen ve besin maddelerince zengin toprakları seven bir tahıldır. Dünya tahıl üretiminde mısır ve buğdaydan sonra pirinç gelir. Kıbrıs market, restoran ve otelleri için aşağıdaki pirinç çeşitlerini sağlıyoruz.

  • Bafra Lüx Baldo Pirinç
  • Bafra Osmancık Baldo Pirinç
  • Bafra Carlose Pirinç
  • Bafra Groski Pirinç
  • Bafra Pilavlık Rapan Pirinç
  • Bafra Lotto Pirinç
  • Bafra Basmati Pirinç
  • Bafra Ekonomik Pirinç

Bafra pirinçlerini 800 g. ve 1600 gramlık paketlerde Kıbrıs marketlerinde bulabilirsiniz.