Hakkımızda

Bafra Gıda, Kıbrıs’ın yerel lezzetlerini uluslararası kalite ve gıda sağlığı ilkelerini gözeterek tüketici ile buluşturma, ve bu tatları geleceğe taşıma vizyonu ile kurulmuştur.

Yöresel Lezzetler sloganı ile yola çıkan Bafra Gıda, halis Kıbrıs ürünlerini tüm tazeliği, lezzeti ve kalitesiyle tüketiciye ulaştırmak için kuruldu. Bütün faaliyetlerinde uluslar arası gıda standartlarını gözeten Bafra Gıda, kurulduğu günden beri ürün çeşitliliğini artırarak daha fazla yerel tatları güvencesi altına almayı ilke edindi. Zeytin, Çakıstes ve Zeytinyağı ile başlayan yöresel lezzetler yolculuğu Geleneksel Kıbrıs Macunları, Turşular, Bikla, Molehiya, Bal, Pastelli, Bakliyat, Tarhanalık ve Köy Tarhanası ile devam edip Tahin, Harnup Pekmezi, Sirke ve Soslar ile bugünkü noktasına erişti. Bafra Gıda, ayrıca 2016 yılından beri geleneksel el yapımı ürünlerden “Gullurukya” “Makarna” ve “Erişte” yi de ürün portföyüne ekleyerek; geleneksel Kıbrıs lezzetlerini koruma görevlerinden birini da daha yerine getirmeye başladı.

Kıbrıs lezzetleri denilince akla gelen marka olmak amacıyla ürün ve servis kalitesini yüksek standartlarda tutmak, yerli ürün üretimi ve tüketimini artırmak ve böylece ülke ekonomisine daha yüksek katma değer sağlamak, tüketici isteklerine hızlı ve tatmin edici reaksiyon vermek, bu sayede Bafra markasının gelişimini müşterilerimizle beraber gerçekleştirmek Bafra Gıda’nın misyonunu oluşturmaktadır.