Kategoriler
Zeytinyağı Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağı E vitamini deposudur, kolesterol içermez ve eşsiz bir koruyucudur. Damar sertliği ve kalp hastalıklarının önlenmesinde yardımcı olan tekli doymamış yağ oranı (iyi yağ) ve anti-oksidan bakımından zengindir.

 • Zeytinyağı doğal antioksidanlar ve polifenollerle doludur
 • Zeytinyağı tekli doymamış yağ olmasından dolayı iyi bir kan sirkülasyonu sağlar. Bu sayede kalp ve damar hastalıklarından korunmada etkilidir
 • Kaliteli bir zeytinyağı bol miktarda E ve K vitaminleri içerir. Taze ve yeşil sebzelerden sonra en iyi K vitamini kaynağı zeytinyağıdır
 • Kandaki HLD denen iyi huylu kolesterol düzeyini artırır
 • LDL denen kolesterolü temizler
 • Zeytinyağı sindirimi en kolay yağdır
 • Yaşlanma etkilerini azaltma ve dokuları yenileme özelliği içerdiği E vitamininden gelir
 • Kireçlenmeyi önlemede önemli rol alır
 • Saçları kuvvetlendirir.
 • Sıvı yağ ve margarinler ısıtma ve pişirme neticesinde zararlı hale gelebilmektedirler
 • Zeytinyağını salatalara yemekten hemen önce ekleyiniz
 • Zeytinyağını başka yağlarla karıştırmayınız bu hem tadını acılaştırır hem de zararlı oksidasyonlara sebep olur
 • Sağlıklı beslenme sadece bir başlangıçtır. Mutlaka spor da yapalım

Özenle topladığımız Kıbrıs zeytinlerinden modern yöntemlerle ve geleneksel taş baskı yöntemiyle çıkardığımız zeytinyağlarımız sofralarınıza lezzet ve sağlık katacak, kalbinizin en iyi dostu olacak

Kıbrıs’ın en eski lezzetlerinden garayağ, Bafra kalitesiyle sofralarınıza ve gelecek nesillere ulaşıyor. 

Kategoriler
Karayağ

Karayağ

Bafra Karayağ

Kıbrıs’a has geleneksel bir zeytinyağı. Kıbrıs sofralarında özellikle çakıstes üzerine dökülerek ve salatalarda kullanılan yoğun kıvamlı ve yoğun aromalı yöresel lezzet Bafra Karayağ’ı 500 ml ve 1 litrelik ambalajlarda marketlerinizde bulabilirsiniz.

Kıbrıs Gara Yağ Nasıl Yapılır? 

Garayağ yapımı oldukça zahmetlidir. Zeytinler kabuğu soyulana kadar kaynatılır, kaynatılmış zeytinler köfünlerin üzerine dökülür ve soğu su ile zeytin siyah suyundan arındırılır. Bu şekilde zeytin bir gece dinlendirilir ve ertesi gün güneşe serilir. Üç gün boyunca zeytinler karıştırılarak güneşte bekletilmeye devam edilir. Bu şekilde buruşup yağ toplayan zeytinler, torbalanır ve gölgede bekletilir. Bütün bu işlemler bir hafta kadar sürer ve 7 günün sonunda zeytinler değirmene götürülerek yağı çıkarılır.

Kıbrıs mutfağının en özel ürünlerinden olan gara yağ, sade olarak veya halis zeytinyağı ile karıştırılarak birçok farklı amaçla kullanılır. Garayağ nerelerde kullanılır? Kara yağın kullanım alanlarının bir kısmını sizin için derledik.

 • Molehiya yemeğinde
 • Çakıstes sosu olarak
 • Haşlanmış fasulye, bakla, kabak ve börülcede
 • Tüm salata çeşitlerinde
 • Yalancı dolma yapımında
 • Izgara yapılacak etlerin yumuşatılmasında
 • Hellim testilerinde koruyucu olarak
 • Kıbrıs katmeri yapımında
 • Sahanda yumurta yapımında

Bafra soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı üretimi

Halis zeytinyağının faydalarını öğrenin

Bafra Natürel Sızma Zeytinyağlarını tadın

Kategoriler
Naturel Zeytinyağı

Natürel Zeytinyağı

Bafra Natürel Sızma Zeytinyağı
Bafra Natürel Sızma Zeytinyağları, Kıbrıs’ın max 0,8 % asit oranına sahip, analiz ve tadım yönünden kusursuz zeytinyağlarıdır. Bafra natürel sızma zeytinyağını (extra virgin olive oil) Kıbrıs marketlerinde mavi etiketlerle 500 ml, 1 ve 2 litrelik ambalajlarda göreceksiniz.
250 ml den 1.5 litreye kadar olan Halis Kıbrıs Zeytinyağlarımızın çoğunu cam ve teneke şişelere dolduruyoruz. Otel ve restoranlara özel, siparişe göre dolum yapıyoruz. Dipkarpaz’dan Erenköy’e Kıbrıs’ın tüm yörelerinden topladığımız zeytinleri, bekletmeden, en yüksek besin ve aroma değerindeyken sıkıyor ve extra halis zeytinyağlarını sofralarınıza ulaştırıyoruz. Üstün kaliteli Bafra sızma zeytinyağlarımızı nasıl çıkardığımızı aşağıda görebilirsiniz.

Bafra Natürel Birinci Zeytinyağı
Max 2 % asit oranına sahip Halis Kıbrıs zeytinyağı. Natürel birinci zeytinyağı (virgin olive oil) olarak ta anılan yeşil etiketli, 500 ml, 1, 2 ve 5 litrelik ambalajlarda, natürel birinci zeytinyağlarını Kıbrıs marketlerinde bulabilirsiniz.

Bafra Taş Baskı Zeytinyağı

Geleneksel yöntemlerle taş değirmende çıkardığımız Bafra Taş Baskı ve Bafra Taş Değirmen zeytinyağları yüksek aroma ve besin değerleriyle gerçek bir Akdeniz lezzeti. Lezzetini daha uzun süre koruması için koyu cam şişelerde ve teneke şişelerde saklıyoruz.

Teknik olarak bir meyve suyu olan ve soğuk sıkım tekniği ile çıkardığımız zeytinyağlarımızın bazı faydalarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bafra Gıda kalitesiyle, Ciklos Halis Zeytinyağı, Tirfon Halis Zeytinyağı ve Omorfo Halis Zeytinyağı markalarını da Kıbrıs marketleri, restoranları ve otellerine ulaştırıyoruz

Bafra soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı üretimi

Halis zeytinyağının faydalarını öğrenin

Geleneksel Kıbrıs Lezzetlerinden garayağ

Kategoriler
Çakıstes

Çakıstes

Bafra Çakıstes “doğal olarak zeytin” 200, 400 ve 800 gramlık paketlerde zeytinyağlı çakıstesin yanında 0,5, 1 ve 2 kiloluk ambalajlarda sulu çakıstes seçenekleriyle istediniz miktarda ürün sağlıyoruz. Çakızdez, kırılması ve tuzlu suya konması haricinde herhangi bir işlem görmemiş yeşil zeytindir. Zeytinin acılığı belli bir seviyenin altına indirilip paketlenir. Tüketirken öğütülmüş gollandro (kişniş) tohumu, limon, sarımsak ve zeytinyağı ve/veya karayağ ilave ediniz ve bildiğiniz bütün yeşil zeytin tariflerini unutmaya hazırsınız.

Kıbrıs Zeytinlerinden geleneksel yöntemlerle hazırladığımız siyah köy zeytini Bafra Yerlim Köy Zeytini etiketleriyle sofralarınızda

Özenle topladığımız Kıbrıs zeytinlerinden modern yöntemlerle ve geleneksel taş baskı yöntemiyle çıkardığımız zeytinyağlarımız sofralarınıza lezzet ve sağlık katacak

Kıbrıs’ın en eski lezzetlerinden garayağ, Bafra kalitesiyle sofralarınıza ve gelecek nesillere ulaşıyor. 

Kategoriler
Kıbrıs Zeytini

Yerli Kıbrıs Zeytini

Bafra Yerli Kıbrıs Zeytini

Yerli Kıbrıs zeytinlerini damak tadınıza en uygun şekilde sağlıklı ve herkese hitap edebilir ambalajlarda beğeninize sunuyoruz. 250, 400, 800 gram, 1, 2, 10 ve 14 kiloluk paketlerde tabiatın bize hediyesi zeytinleri kalite ve hijyen konularında içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Ürünlerimizi Bafra Sele Zeytin ve Bafra Yerlim etiketleri ile Kıbrıs marketleri, restoranları ve otellerine ulaştırıyoruz.

Özenle topladığımız Kıbrıs zeytinlerinden geleneksel zeytin Kıbrıs çakıstesi

Az tuzlu zeytinden, kuru sele ve ızgara zeytine tüm damaklara hitap eden Bafra zeytinleri